„Láskyplní“ tyrani.

Autor: Svetlana Semančáková | 7.4.2013 o 0:40 | (upravené 7.4.2013 o 0:53) Karma článku: 14,87 | Prečítané:  2162x

Sedíme s mužom v našej obľúbenej reštaurácii v nákupnom centre a obedujeme. K vedľajšiemu stolu si sadá mladá žena, pekná, štíhla, upravená, a vôbec nie lacno oblečená.

 internet

 

Tvári sa kyslo a neprístupne, no proste nepríjemne. Obsluhu posiela preč, že nič nechce. Pozerá stále jedným smerom. Nie je ťažké zistiť prečo. O chvíľu už komunikuje s asi 5 ročným dievčatkom, ktoré sa šmýka na šmýkalke v detskom kútiku, patriacemu k reštaurácii.

 

Oproti nej si prisadá muž. Bez slova, bez pozdravu, bez očného kontaktu. Tiež značkovo oblečený,  taký malinko buran - pre seba si hodnotím. Hovorím si - čo z toho bude ? Ide ju baliť ? Nevšimol si, že stôl je obsadený ? Ale ona nič. Sedia, mlčia, ona stále zíra na šmýkalku a on si objednáva jedlo a začína jesť. Celé je to čudné.

 

Zrazu pribehne dievčatko. Hrania už má asi dosť.  Žena ju berie na kolená, hladká ju a sľubuje jej  dajakú vec s obrázkom Hello Kitty.  Dievčatko sa s ňou chvílu rozpráva, horlivo kýve hlavičkou a potom prebehne oproti na kolená mužovi. Pritisne sa ku nemu a niečo mu šepká. V čase, keď mi dochádza, kto je asi kto, rozvíja sa rozhovor, ktorý sa, žiaľ nedá nepočuť:

 

„Lucinka, jasné, že ti to kúpim, len ocko na to musí zarobiť peniažky, keďže mamičke sa nechce pracovať."

A cez stôl sa ozýva : „Lucinka, miláčik, mamička by aj pracovala, keby sa ocko o teba trošku viac staral, bol viac doma a nechodil za cudzími tetami."

„Lucinka, ocko nechodí za žiadnymi tetami, a keby aj chodil,  nebolo by divu, keď maminka sa s ockom stále háda a je hašterivá."

„Zlatíčko, maminka už má dosť života s takým  .... „

 

Vzduchom cez stôl lietajú miláčikovia, zlatíčka, darčeky, výlety a sladkosti.

 

... A miláčik zrazu stojí  niekde v strede a má vydesené očká ...

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?