Nechápem súvislosti, nerozumiem ...

Autor: Svetlana Semančáková | 9.10.2011 o 18:01 | (upravené 9.10.2011 o 18:16) Karma článku: 10,31 | Prečítané:  1456x

Ovocie a zeleninu kupujem v hypermarketoch vyčistené, vo vreckách, niektoré ani netuším, či rašia zo zeme, rastú na stromoch či kríkoch alebo sa stružlikajú niekde vo fabrike :)   Nezaváram, lebo nemám čo. Teda - raz som zavárala marhuľový džem, ale nešiel dole z okuliarov :) To len na vysvetlenie, že nie som pestovateľ, záhradkár, poľnohospodár a mojím problémom je taktiež, že nie príliš chápem aj niektoré  vyššie ekonomické súvislosti.

        Ale čítať viem, aj obrázky si pozriem, a tak mi vychádza, že po rokoch, kedy poľnohospodári pýtali kadejaké odškodnenia, sa tohto roku  urodilo dajako viacej  zemiakov ... a keby len viac, oni sú hlavné vraj veľké,  óóbrovské. A to je vraj veľký problém, lebo nákupcovia a obchodné systémy avízujú  neakceptovať hľúzy, ktoré sa pozabudli a prerástli 70 milimetrovú hranicu. Nemajú vraj odbyt ... pretože sa nám asi nechce ich čistiť a krájať.

        No tak čo teda s takými ozrutami ? V minulosti sa v prvom rade  poďakovalo šéfikovi tam hore za dobrú úrodu. My nie len že neďakujeme,  my s tým máme celonárodný  problém a všade si sťažujeme na veľa veľkých zemiakov. Pravdepodobne ich vraj nasypeme lesnej zveri a zvyšok vraj len tak zakopeme. Teda nehovorím, že ma nepoteší uvidieť niekde jeleňa, ako si pochutnáva na velikánskom zemiaku.

 Ale  teraz  rýchly myšlienkový strih a zrazu aj koniec dobrej nálady :

 ... osadníci, žijúci  v strašných podmienkach plačú, že sú nezamestnaní a povedzme si pravdu aj nezamestnateľní, a nemajú čo do úst sebe ani  svojim početným deťom ....kradnú, čo im príde pod ruky, napríklad aj  drobnému pestovateľovi niekde zo Spiša, ktorý na kameru tiež plače, lebo sa nadrel a obyvatelia blízkej osady mu cez noc vyťahali celú úrodu  ... Jasné, kritizujeme všetci, však aj ja kritizujem  ich spôsoby a postoj  k životu, ale napriek tomu  ...jelene mi isto prepáčia ... my tú obrovskú úrodu zemiakov len tak vyhodíme a zakopeme ....

 Strih :

 ...  roj múch, sucho, horúčava  a malý somálsky drobček s veľkými nešťastnými očkami, tenkými ručičkami a veľkým nafúknutým bruškom ...jasné, argument - miestna mafia stejne potravinovú pomoc hneď na letisku zhabe a vymení za drogy, zbrane a neviem čo ešte ...  ale my napriek tomu všetkému  tú obrovskú úrodu zemiakov len tak zakopeme.

  A nakoniec strih, ktorý so zemiakmi nemá žiaden súvis, ale zakaždým ma tá reklama naštve :

 ... krásna, takmer plyšová sivá mačička sa rozmaznane prevaľuje  ... čo by som si tak dnes dala na obed, možno by som mala chuť na kačicu, ale radšej na šťavnaté kura ? A záber na krásne kúsky vyrobené z dvoch vrstiev šťavnatého mäska ...

 

 Niekedy nechápem súvislosti, nerozumiem ....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?