Niečo nečakané : Aj v októbri bude nula !

Autor: Svetlana Semančáková | 20.9.2011 o 12:53 | (upravené 20.9.2011 o 13:10) Karma článku: 11,43 | Prečítané:  1827x

... tentokrát malé bezvýznamné  rozčúlenie nad jedným prečudesným úradnym postupom, predpisom, prístupom a výstupom :)  

 

...  tak sa stalo, že som posilnila (dúfam, že len ozaj nakrátko) v našom štáte nemalé percento nezamestnaných. Ako sa to stalo je ozaj škoda hovoriť. Človek síce v prvom momente neverí, ale keď to rozdýcha a poriadne sa porozhliadne, opätovne si raz pripomenie, že ľudia vôkol zďaleka nie sú takí čestní a zásadoví , ako do okolia hlásajú ...

    Ale nie o tom som chcela. Navštívila som úrad práce, a že to bolo presne v deň, kedy stredoškolákom končila lehota na prihlásenie, bola len nepríjemná časová zhoda ... Deti boli po prázdninách vysmiate, rozkokošené, stretávali sa tam po veľkých skupinách, dávali si „give me five", mobily predviedli škálu rôznych zvonení, hral Rytmus aj Rihaňa a dozvedela som sa kopu pikantností z letných festivalov :). Ale nieee, nie som tá „protivná teta", nakoniec - bola to celkom sranda. Zjavne majú nejaké chodenie do práce ešte v paži :)

    Bola to ale zatiaľ posledná sranda, ktorá  ma v súvislosti s úradom práce stretla. Nie teda, že by som tam čakala nejaký kabaret :)  ...Odovzdala som tlačivo a nejaké podklady, pričom teta úradníčka si dakde v databáze všimla, že u mňa figuruje jedna aktívna dohoda o vykonaní práce. Ide o to, že ako člen dozornej rady  v našom  bloku komunikujem s naším správcom domu,  a za rôzne  povinnosti a úkony, z toho vyplývajúce, dostávám  raz do roka v decembri sumu 100 Eur.

     Teta úradníčka ma logicky požiadala o predloženie kópie tejto zmluvy, aby sa náhodou potom nezistilo, že to Porsche, parkujúce pred úradom,  je práve moje a  práve z tejto brutálnej ryžovačky, a že dotovať ma ešte schválenou podporou by bola vrcholná drzosť. Samozrejme som jej zmluvu  predložila. Je v nej celkom jasne napísané - odmena za vykonanú činnosť je 100 Eur za celý rok,  splatná JEDNORÁZOVO v DECEMBRI.

     A teraz prišla od tej milej ženy tá prekvapujúca otázka : „A aký ste mali z tejto činnosti príjem v septembri ?"  A moja milá a trpezlivá odpoveď celou vetou, čím som vec považovala za skončenú   „Za mesiac september som nemala žiadny príjem, a keď sa poriadne pozriete na zmluvu, z tej je zrejmé, že príjem v sume 100 Eur bude jednorázovo až v decembri". Spokojne som si odfukla, že sa mi ešte následkom absencie sociálnych kontaktov za posledné 2 týždne, kedy som doma,  nezhoršuje slovná zásoba :)

     Nie, priatelia, mýlite sa aj vy, aj ja,  vec nie je ani zďaleka skončená ! Ja som totiž obdržala predtlačený papierik,   ktorý musím dať  potvrdiť u správcu nášho bloku o tom, že som u nich  v septembri mala príjem 0 Eur. A podobný papierik vraj dostanem potom aj v októbri aj v novembri. Až v decembri sa teta dočká - a - supriseeeeeeee - bude tam príjem 100 Eur !!! A potom ďalších 11 mesiacov nula ...

    Úrad práce to má premyslené. Určite tam pracuje tím psychológov za účelom nejakej formy mind controll :). Aby sa tí chudáčikovia nezamestnaní úplne neopustili. Lebo mám tendenciu - ako Bridget Jones v čase, keď bola taká sklamaná životom a láskou  - dať si ufúľané tepláky s vopred vytlačenými kolenami, tričko s fľakom od džemu a okuliare od pasty na zuby, ráno sa neučesať, nevytiahnuť žalúzie, celý deň sedieť u telky s čipsami a pritom rozmýšľať o hnusnom živote a neférových ľuďoch.

     Takto budem pravidelne behať, nosiť a potvrdzovať niečo, čo je každému mysliacemu  tvorovi zjavné už na začiatku. Donutí ma to učesať, osprchovať, vytiahnuť žalúzie ... :)

 

....A taktiež sa bleskovo zamestnať .... dúfam ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?