Zopár námetov, ako obmäkčiť príslušníka

Autor: Svetlana Semančáková | 29.3.2011 o 18:49 | (upravené 29.3.2011 o 19:59) Karma článku: 9,52 | Prečítané:  1584x

 Dnes by som sa s Vami rada podelila o prepracovaný, životom a rokmi odladený systém, ako vôbec nedostať, rešp. prispieť k výraznému zníženiu pokuty za vykonaný priestupok v cestnej premávke.

 

            Ešte než začnete čítať a riadiť sa týmito radami, považujem za potrebné Vás vopred upozorniť, že nezodpovedám za žiadne chyby a zlyhanie systému, ktoré si sami spôsobíte nesprávnym zvolením metódy, nedostatkom  sexappealu,  alebo zle zvoleným ksichtom.  Vaše pokuty vám v žiadnom prípade nerefundujem :)

 

  Metóda "prázdna peňaženka"

Pripravíme  si  okrem  našej  platinovými  kartami  a  euráčmi nabitej šrajtofle  ešte  jednu,  takú  úbohú, potrhanú, ošuntelú, kde je okrem malých  fotiek  členov  Vašej  širokej  rodiny (najvhodnejšie sú fotky smutne sa tváriacich detí, keď ich budete vystríhávať niekde z časopisu, neberte černoškov a číňaníkov, to Vám neuveria :) len zmuchľaná 5 eurovka a nejaké drobné. Najväčšiu pozornosť venujme nácviku chladnej hlavy. V danom čase nespanikárme a vytiahnime tú správnu peňaženku. Tvárme sa nešťastne.  Manipulujme  peňaženkou dostatočne dlho (deťmi smerom k príslušníkovi). Vytiahnime 5 eurovku, striedajme smutný pohľad z detí na bankovku a potom sa nesmelo spýtajme ... nešlo by to ...dohovorom?

(Rizikový  moment  : Neviem, či táto metóda funguje u drahších typov motorových vozidiel :)

 

 Metóda "úprimná sebareflexia"

Keď náhodou niekedy mimoriadne prejdeme dvojitú čiaru,  lebo pred nami sa vlečie štyridsiatkou  v stodvadsiatke dedko v rádiovke, a my my už viac neznesieme ten stereotypný pohľad na kartón s vajíčkami na zadnom okne,  a náhodou nás  pod kopcom  odchytia, stiahneme okienko, zatvárime sa najnešťastnejšie, ako len vieme, a ešte než príslušník začne jeho prísnu repliku, nesmelo špitneme  „ja  viem  čo som urobila a sľubujem, že už to nikdy, nikdy neurobím". Príslušník neverí vlastným ušiam, chvíľu rozmýšľa, ako sa zachovať, potom zakrúti hlavou a prudkým gestom „nech vás viac nevidím" nás  bez úhony púšťa.

(Rizikový moment : Nie je overené, či táto metóda funguje u vodičov-mužov, s ohľadom na pohlavie príslušníkov a hlavne preto, že muži nie sú od prírody schopní takejto úprimnej sebareflexie, najmä čo sa ich vodičských schopností týka :)

  

Metóda "Hollywood"

Idú stále  za nami, a keď ideme  odparkovať, pribrzdia. Nevieme, čo majú v úmysle, čo nám kde nesvieti, alebo naopak svieti naviac,  čo sa im nepáči, čo sme urobili, a  tak nič nenechávame náhode. Otvoríme pomaly dvere a najprv vystúpi lodička, potom krásna noha  a potom my s oslnivým úsmevom. Garantujem, že sa zmôžu sa iba na "slečna, nezabudnite si vypnúť svetla" a tiež sa chabo pokúsia o oslnivý úsmev ...

(Rizikový moment : Definitívne nepoužívať u vodičov mužského pohlavia, starších žien, tučnejších žien, tam je naozaj veľké riziko neúspechu, nevábne vyzerajúcich žien a žien bez lodičiek :)

  

Najviac sa však v niekoľkých variáciách  špeicálne u mužov- vodičov osvedčila

 Metóda "pod papučou",  ktorá využíva veľmi nízkej a pudovej mužskej súnáležitosti :

Situácia 1.

Muž ide neskoro večer pre ženu na letisko do Budapešti,  ktoré je vzdialené 250 km, keď zrazu zistí, že mu nesvieti predné svetlo. Výmena sa dá urobiť iba v servise. Čo čert nechcel,  tesne pred hraničným prechodom číha zákerný dopravný príslušník a nechce muža za žiadnych okolností pustiť ďalej. Nacvičíme si úprimne smutnú tváričku a rezignovane zamumláme  "viete si predstaviť, čo mi urobí, keď pre ňu neprídem načas ?" Príslušník tiež zosmutnie, pokýve hlavou a tvári  sa, že Vás nikdy nezastavil ...Keď sa ohliadneme, zistíme, že stále zamyslene kýva hlavou ...

  

Situácia 2.

Plné auto a tí vzadu na ozaj krátkom úseku nie sú pripútaní. Príslušník sa škodoradostne chystá na mastnú pokutu. Starý známy vodič a jeho známa smutná tvárička. Nesmelo špitne  "Viete, veziem svokru .... tu len kúsok". Reakcia príslušníka je  totožná s reakciou v situácii 1. Dokonca to vyzerá, že predstava nepripútanej svokry ho pri jeho neľahkej službe urobila na chvíľu šťastným...

  

Situácia 3.

Muž ide po diaľnici a jemne prekročí rýchlosť. A už ho majú ! Než sa však stačí nadýchnuť príslušník ale aj vodič - manžel, jeho žena zvrieskne odporne hašterivým hlasom : "Berte si hooo, naparte mu pokutu, kľudne ho berte aj do basy, konečne budem mať pokoooj,  koľkokrát som mu hovorila, nech chodí pomaly. Koľkokrát som ti hovorila nech chodíš pomalyyy !" A začne ho udierať časopisom.  Čo myslíte, že následuje ? Správne ! Reakcia príslušníka zo situácie 1. Tentokrát bol vystrašený a ďakoval Bohu za tu svoju megeru, čo má doma. (Ale vtedy som bola faaakt presvedčiva ! :)

 

 

Informácia pre náhodne čítajúcich príslušníkov - tieto situácie sa nikdy  neudiali  a  akákoľvek podobnosť  je čisto náhodná  :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Návrat Ščurka z basy k hokeju: vražda, klamstvá aj podozrenie z korupcie

Pôvodne mu hrozilo až 20 rokov. Prečo dostal hokejista Ščurko za brutálnu vraždu rozhodcu Mareka Liptaja len mierny trest.

SVET

Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie. Má už 226 obetí

Tisíce ľudí utekali ulicami, padali aj budovy. Medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.


Už ste čítali?