Športovať asi nebolo dobré rozhodnutie ...

Autor: Svetlana Semančáková | 28.2.2011 o 17:40 | (upravené 28.2.2011 o 17:48) Karma článku: 8,78 | Prečítané:  2038x

Žijem  pod nepredstaviteľným tlakom. Celý svet sa zaoberá len tým, aká som  tučná  ! Som presvedčená, že ide o spiknutie. V podstate nepretržite pracujem na  teóriách, kto za tým stojí ...  

 

          Z telky na mňa ako príšery vyskakujú rôzne steppery a orbitreky  a celá sa trasiem z vibračných pásov. Moletná pani z reklamy,  šťastne  sa usmievajúca pri pohľade na číslo na váhe ma láka na zázračné tabletky, bez ktorých to určite nepôjde. Z časopisu na mňa dvíha  prst  známy  dietológ a nekompromisne ráta moje stučnelé, kdesi mimo  graf  sa  tlačiace  BMI. Obvoďáčka ma irituje s meraním tlaku a cholesterolu.  Každý  okolo otravuje  so zumbou, dokonca aj postaršia  pani  Janka  z  Paneláku  už  na ňu chodí ! A keď nie takto priamo,  štvú ma ako ranené zviera latentnou formou, lebo vedia, že to na  mňa  zaberá. Polonahé devy s vypracovanými bruškami a riťkami, bez ohľadu,   či   ide  o  propagáciu  plaviek,  sáčkovej  polievky  alebo príklepovej  vŕtačky. Chcem byť ako ony, štíhla a fit !!!

       .... Donútili  ma  k  tomu, že do toho zasa idem. Tentoraz športom. Lenže taká vec sa musí starostlivo pripraviť. Začnem oblečením. Chcela by som také tie tepláčky, a keďže nie som žiadna  socka, tak že by mali nejaku tu kvačku, pásik alebo skôr tri,  alebo zoberiem tie s tou skákajúcou mačičkou ...  No ľudia, nezoberiem ! Všetci títo renomovaní myslia asi len na to, vidieť spotené holé  bruško  a krásne  tvarovanú  prdelku,  ale že sa k tomu ten kus ženskej musí nejako dopracovať, to ich nenapadlo ! Zúrivá som opustila tie  bedrové malinké čudá, ktoré zo mňa urobili nepohyblivého trpazlíka od  Michelina  a  vytiahla  zo  skrine  staré poctivé tepláky s vopred vytlačenými  kolenami  a  reklamné  tričko  XL. 

      Druhá  fáza  prípravy zahŕňala  teoretickú a  mentálnu  prípravu,  aby som sa na jej konci dokázala rozhodnúť, do čoho vlastne idem, ako svoju nadváhu s entuziazmom stratím, a naopak výbornú kondíciu nadobudnem.  Na zemi v obývačke som si urobila hniezdo z dévédéčiek .... pilates, zumba, ajrobik ... niekoľko dní som visela na nete a našla kopu cvičení,  skákaní a iných pohybových aktivít  vrátane  tých  erotických  :).  Zjedla  som  u toho niekoľko čokoládovo- kokosových tyčiniek a veľké raffaelo od manžela, ktorý si zrejme od toho niečo sľuboval :)  ...

  ....Ale  - pohla som  sa  ďalej. Už viem,  čo nechcem. Ohŕňam nos.  Behať nie - funím a pichá ma v boku. Zumba nie - nemám momentálne  žiadnu  vhodnú  parťačku,  na ktorú by som sa v chvíľach zúfalstva mohla pozrieť a potešiť  sa  cudzím  nešťastím. Posilka nie - smrdí to tam v šatniach. Jóga  nie - na moju energickú náturu príliš nudná. Plávanie nie - lebo sa dostatočne nevysuším a vonku nachladnem (možno keď bude teplejšie). Mám to !!!! LOPTA !!! Keďže nesmiem začať veľmi prudko, aby ma to hneď zozačiatku neznechutilo, bude to lopta !

      Všetko pripravené, nafukujem loptu v spálni. Narastajúci adrenalín mi na chvíľu utlmuje nečakaná komplikácia. Cvičiť som chcela predsa  v predsieni ! Lopta je väčšia ako dvere.  Môj úbohý manžel, len po celý čas bezmocne prizerajúc na moje nadšenie, mi ju s hundraním pomáha vytlačiť. Konečne to príde, idem cvičiiiiť !!!

          K dokonalosti už chýba len zapnúť internet, kde som si predtým uložila sériu loptových cvičení. Sadám ku kompu a potom mi zasvietia oči. Už nemôžem vydržať! Však hľadať to cvičenie môžem už aj na lopte ! Sadám a kývem sa doprava a doľava. Je to super, som fakt dobrá,  ide mi to!  Kývem sa dopredu a dozadu. Potom ma napadá, že by som mohla skúsiť prvý cvik, skotúľam sa po lopte smerom dozadu a zachytím sa na zemi rukami ... a zasa spiknutie !!! Niekto posunul stenu s ostrou zárubňou  dverí za mnou  bližšie ! Možná zväčšil aj loptu !  Následuje obrovská rana a moje adrenalínom napumpované telo leží na zemi, otrasené, s obrovskou, krvou podliatou  hrčou vzadu na hlave ... Príšerne sa rehocem. Pribehnuvší manžel nechápe. Už má toho dosť.  Už pár dní sa oňho vôbec nestarám pod rúškom "dôležitejších vecí" a teraz som sa ešte zbláznila !!! Prerušovane mu vysvetľujem, aká bude hrozná sranda vysvetľovať  službukonajúcemu lekárovi, že som spadla z lopty. Je bledý a vôbec sa tomu nesmeje. Nemá zmyseľ pre humor, suchár :) ... Lekára nakoniec netreba.

  

      No len čo teraz so mnou ? V hrči mi tepe krv a akékoľvek cvičenie musím nateraz odložiť ...aspoň  môžem rozmýšľať nad niečim menej nebezpečným ....

                                                           ....   basejumping ?

 

     

 

 

     

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?