Nákupné blues

Autor: Svetlana Semančáková | 13.5.2015 o 13:16 | Karma článku: 4,96 | Prečítané:  719x

Šiniem si to takto s vozíkom po tescovom parkovisku k autu. Ekologická taška pekne naplnená, jedlo na najbližšie dni naplánované ... už môžem rozmýšľať iba nad nesmrteľnosťou chrústa.

 

  Zrazu sa šuchtavým krokom blíži On. Husté dlhé fúzy (to jediné je na ňom ozaj  in  :) ), špinavý odev, zakalený zrak. Bezďák.  Nemám rada tieto situácie, lebo nemienim podporovať kriminálnikov a notorických alkoholikov, ale na druhej strane  súhrou rôznych životných udalostí sa tam môže dnes dostať každý ... než to stačím v sebe rozanalyzovať, hovorí mi tichým hlasom : Pani, chcem Vás poprosiť – nemáte tam niečo na jedenie, napríklad jeden rohlík, viete – keď je hlad, je to zlé. 

Toto ma dostalo. Keby chcel peniaze ... ale on chudák chce jedlo. V ten moment ma zaliala vlna ľudskej súdržnosti a prestala som skúmať, či požil, alebo nepožil. Svetlana, dnes urobíš dobrý skutok !

Začala som sa hrabať v taške a dala som mu dva rožky, pyšná na svoju dobrú povahu. :) On slušne poďakoval a tým istým šuchtavým krokom kráčal predo mnou. Nevidel, že ja idem za ním, s vozíkom do búdky.

Ako malé dieťa som sa tešila, s akou chuťou sa zahryzne, ako sa naje, ako utíši svoj hlad.

Prišiel k búdke a zrazu som zbadala na zemi obrovský batoh. Otvoril ho, v ňom mal hneď hore veľkú igelitovú tašku plnú rožkov, kde pridal tie moje dva. Pod ním boli rôzne paštéty, pivá, chleby, na čo si len spomeniete. Jeho batoh bol 2x väčší ako moja taška.

... zahanbila som sa. Nabudúce mu musím dať niečo viac – nevidela som tam nič sladké – bábovku alebo nejaký zákusok.

Nech s tými dvoma rožkami nerobím rodine hanbu. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre mňa pozitívny efekt, hovorí šéfka Inštitútu pre finančnú politiku LUCIA ŠRÁMKOVÁ.

KULTÚRA

Michal Havran: Keby som mal dnes osemnásť, bol by som zúrivým ateistom

Zo žartu sa nazýva salónnym teológom.


Už ste čítali?