Nechápem súvislosti, nerozumiem ...

Autor: Svetlana Semančáková | 9.10.2011 o 18:01 | (upravené 9.10.2011 o 18:16) Karma článku: 10,31 | Prečítané:  1441x

Ovocie a zeleninu kupujem v hypermarketoch vyčistené, vo vreckách, niektoré ani netuším, či rašia zo zeme, rastú na stromoch či kríkoch alebo sa stružlikajú niekde vo fabrike :)   Nezaváram, lebo nemám čo. Teda - raz som zavárala marhuľový džem, ale nešiel dole z okuliarov :) To len na vysvetlenie, že nie som pestovateľ, záhradkár, poľnohospodár a mojím problémom je taktiež, že nie príliš chápem aj niektoré  vyššie ekonomické súvislosti.

        Ale čítať viem, aj obrázky si pozriem, a tak mi vychádza, že po rokoch, kedy poľnohospodári pýtali kadejaké odškodnenia, sa tohto roku  urodilo dajako viacej  zemiakov ... a keby len viac, oni sú hlavné vraj veľké,  óóbrovské. A to je vraj veľký problém, lebo nákupcovia a obchodné systémy avízujú  neakceptovať hľúzy, ktoré sa pozabudli a prerástli 70 milimetrovú hranicu. Nemajú vraj odbyt ... pretože sa nám asi nechce ich čistiť a krájať.

        No tak čo teda s takými ozrutami ? V minulosti sa v prvom rade  poďakovalo šéfikovi tam hore za dobrú úrodu. My nie len že neďakujeme,  my s tým máme celonárodný  problém a všade si sťažujeme na veľa veľkých zemiakov. Pravdepodobne ich vraj nasypeme lesnej zveri a zvyšok vraj len tak zakopeme. Teda nehovorím, že ma nepoteší uvidieť niekde jeleňa, ako si pochutnáva na velikánskom zemiaku.

 Ale  teraz  rýchly myšlienkový strih a zrazu aj koniec dobrej nálady :

 ... osadníci, žijúci  v strašných podmienkach plačú, že sú nezamestnaní a povedzme si pravdu aj nezamestnateľní, a nemajú čo do úst sebe ani  svojim početným deťom ....kradnú, čo im príde pod ruky, napríklad aj  drobnému pestovateľovi niekde zo Spiša, ktorý na kameru tiež plače, lebo sa nadrel a obyvatelia blízkej osady mu cez noc vyťahali celú úrodu  ... Jasné, kritizujeme všetci, však aj ja kritizujem  ich spôsoby a postoj  k životu, ale napriek tomu  ...jelene mi isto prepáčia ... my tú obrovskú úrodu zemiakov len tak vyhodíme a zakopeme ....

 Strih :

 ...  roj múch, sucho, horúčava  a malý somálsky drobček s veľkými nešťastnými očkami, tenkými ručičkami a veľkým nafúknutým bruškom ...jasné, argument - miestna mafia stejne potravinovú pomoc hneď na letisku zhabe a vymení za drogy, zbrane a neviem čo ešte ...  ale my napriek tomu všetkému  tú obrovskú úrodu zemiakov len tak zakopeme.

  A nakoniec strih, ktorý so zemiakmi nemá žiaden súvis, ale zakaždým ma tá reklama naštve :

 ... krásna, takmer plyšová sivá mačička sa rozmaznane prevaľuje  ... čo by som si tak dnes dala na obed, možno by som mala chuť na kačicu, ale radšej na šťavnaté kura ? A záber na krásne kúsky vyrobené z dvoch vrstiev šťavnatého mäska ...

 

 Niekedy nechápem súvislosti, nerozumiem ....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pašku už nechcú ani ako moderátora. Skončí tak aj Kaliňák?

Príchodom chladných mesiacov sa politický vplyv Pavla Pašku zo Smeru pravidelne scvrkáva.

SVET

Rusko straší presunom flotily, Európa sa bojí konfliktu

Podľa odborníkov ide skôr o demonštráciu sily ako o reálnu hrozbu.

KULTÚRA

Maďarská kameramanka, ktorá podrazila utečenca zo Sýrie, dostala cenu

Dostala sa na pódium filmového festivalu.


Už ste čítali?